Jump to content

Tablica ogłoszeń

Sign in to follow this  
ghostbartek

Jak zrobic wyższy skok? Jak grać lepiej na kz? nulle

Recommended Posts

Na mapie mirage na bombsite A można wskoczyć na fire boxy za każdym razem klikając spacje. przed tym trzeba wpisać w konsole kilka komend:

wejdź w cs naciśnij guzik otwierający konsole i wpisz ~

bind "space" "+mjump"

<<<<alias +mjump "+jump;+duck"

alias -mjump "-jump;-duck">>>>

gotowe! teraz podejdź do fire boxów tak żeby zablokować się w rogu skrzynki i skocz naciskając spacje i w/a/s/d aby wejść na nią. proste. WAŻNE: alias +mju ...  trzeba wpisywać każdorazowo przy odpalaniu csa bądź wpisać te komendy do autoexec

Drugim skokiem będzie skok na ninje. ten skok trzeba przećwiczyć. Podchodzisz pod skrzynke "ninja" od strony ct blokując się w rogu, przytrzymujesz na pół sekundy ctrl po czym skaczesz 

- nie można użyć skoku podanym w 1 punkcie tj: +mjump, trzeba użyć np. bindu skoku ze scrolla - skacząc w połowie kucania skok jest minimalnie wyższy dzięki czemu można wskakiwać na nieco wyższe przeszkody, na które nie wskoczymy zwyczajnym skokiem (+jump).

Trzecia sprawą są tzw nulls/nulle. skakanie bunny hopem polega na robieniu zsynchronizowanych skoków klawiatura-mysz. przy robieniu stref na bhopie, long jumpie trzeba zwracać uwagę na to by nie naciskać obydwu przycisków jednocześnie, nulle działają tak żeby temu zapobiegać - gdy trzymajac jeden guzik wcisniesz drugi to model zaczyna poruszac sie w strone drugiego guzika- gdy nulli nie ma robiąc to postać zatrzymuje się w miejscu przez co nie nabieramy prędkości na bhopie.  tutaj podaje listę komend- można dodać je do autoexec tak jak przy mjumpie, ja wpisuje każdorazowo przy resetowaniu csa:

bind "w" "+mfwd"
bind "s" "+mback"
bind "a" "+mleft"
bind "d" "+mright"

alias checkfwd " "
alias checkback " "
alias checkleft " "
alias checkright " "

<<<<alias +mfwd "-back; +forward; alias checkfwd +forward"
alias +mback "-forward;+back; alias checkback +back"
alias +mleft "-moveright; +moveleft; alias checkleft +moveleft"
alias +mright "-moveleft; +moveright; alias checkright +moveright"

alias -mfwd "-forward; checkback; alias checkfwd"
alias -mback "-back; checkfwd; alias checkback"
alias -mleft "-moveleft; checkright; alias checkleft"
alias -mright "-moveright; checkleft; alias checkright">>>>

<<<<>>>>-to co w nawiasach trzeba wpisywać każdorazowo przy włączaniu csa.

WYSOKICH LOTÓW

• Like 5

Przeniosłem temat do odpowiedniego działu.

Aktualizacja.

Uuuuaaa łej zrobiłeś naprawdę niesamowitą robotę przyjacielu. Szacun

Przydatna rzecz plus za wysiłek

Przydatne dla graczy początkujący i średniozaawansowany. Za chęci leci +

Posted (edited)
10 godzin temu, REszpo napisał:

Widziałem i widziałem też komentarze xd agresywnie tam polecieli. ja tak się nauczyłem robić ten skok na fire boxy, to napisałem poradnik może pójdzie dalej dla tych co jeszcze nie wiedzą. W różnych przypadkach można tego użyć. Jak zabraknie jednego unitu wysokości do wskoczenia to będzie lipa albo jak ctrl za krótko/długo przytrzymają, a ten bind z automatu to robi. Jeżeli dodasz do pierwszej linijki alias +mjump "+jump;+duck;-forward;-back" to masz tzw crouch jump stosowany na kztach. Gdy masz nulle możesz robić 1key trzymasz a pozniej spam d i robisz 12+stref bez ciężko zrobić 10. Im nie pasuje w komentarzach ale później jak się przyda to wrócą. Ogólnie chodziło o to żeby pokazać że takie coś jak wyższy skok jest i jest na to bind .każdy skacze jak tam SB chce ja aktualnie tego binda stosuje tylko na kz a skoki na mirage robię ctrl+spacja. Dobzi Eksperci. 

Edited by ghostbartek